Beatlemánie

11. listopadu 2011 v 8:17 |  kultůra
Jako součást víkendového brněnského programu s Klárkou jsme se vydaly do Moravského zemského muzea na výstavu Beatlemánie. A já tradičně přicházím s jakous takous recenzí...

Na výstavu jsem šla bez sebemenších očekávání. Fanynkou Beatles nejsem, jejich hudba se mi sice líbí, ale tak nějak jsem se nikdy nedostala k tomu se jí pořádně věnovat. A z historie kapely znám jen tu trošku, která v mé hlavě utkvěla z hodin hudební výchovy (prostor pro vaše opovržení).Beatlemánie, nenechte se zmást názvem, není jen a pouze o Beatles, jak nám hned v úvodu řekl pan průvodce. Po několika dalších užitečných informací z jeho strany jsme se samy pustily do obdivování výstavy. A hned první "zastávka" ukázala, že Beatlemánie rozhodně není nudnou expozicí, během níž se nesmíte vystavovaných exponátů ani dotknout. Spíš naopak.

Aby se návštěvníci dostali do správné broučí nálady, mohou si na začátku vystoupat na pódium, kde se díky čidlu spustí jekot fanynek. Přesně takový, jak ho v dobách své slávy slýchávali právě Beatles.

O pár chvil později už jsme se mohly proměnit v aktivní účastnice výstavy, a to v místě, kde byly pověšeny dobové oblečky, které si mohl každý dle chuti vyzkoušet. Neváhaly jsme.

A takovýchto interaktivních položek bylo na místě spoustu. Zkusily jsme si mixovat hudbu, ladit dobové rádio, v "kadeřnictví" jsme bez váhání strčily hlavy pod sušák, v jukeboxu jsme si pustily (nebo se o to vzhledem ke stáří a pochybné funkčnosti zařízení alespoň pokusily) a přidaly jsme vzkazy na repliku Lennonovy zdi.


I hromada informací, o kterou se na výstavě můžete obohatit, je podána sympaticky. Vzdělávat se můžete pomocí informačních panelů nebo videí (ani jedno nás ale upřímně moc nebavilo), najdete zde ale také různé vitríny například s obaly desek či s výrobky znározňujícími britskou kapelu. A kdyby vás to všechno unavilo, můžete zasednout do provizorního kina k Pernému dni.

Beatlemánie se jednoduše povedla. Nemusíte být Beatlefilové, aby se vám líbila, výstava potěší i oko laika. Za sebe vytýkám snad jen velké množství informací, které nebylo zpracováno vždy zábavně (otázkou je, zda to vůbec jde). Na druhou stranu to je spíš můj problém, že jsem na výstavách líná vyvíjet nějakou větší aktivitu, která je od jejích návštěvníků zpravidla očekávána.

Hodnocení: * * * * * * * * * *
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama