Dr. Jekyll & Mr. Hyde

11. listopadu 2011 v 9:01 |  kultůra
Minulý čtvrtek jsem zažila netradiční divadelní zkušenost, poprvé jsem se totiž byla podívat na generálku. Za lidových 60 korun jsme se s mamkou vydaly na představení Dr. Jekyll & Mr. Hyde do Mětského divadla Mladá Boleslav.

Pokusím se celé představení nějak shrnout a zhodnotit, podotýkám ale, že jsem v onen den nebyla příliš divadelně naladěná, takže za jiných podmínek bych asi hodnotila vyšším číslem a přihodila k tomu dělší komentář.

- Zdroj: Mětské divadlo Mladá Boleslav -

Mladoboleslavská inscenace přišla se známým tématem Jekylla a Hydea, které už získalo v minulosti mnoho podob a boleslavské divadlo v tomto trendu pokračuje. Nekopíruje věrně původní knižní předlohu ani muzikál, otázkou je, zda je to dobře, či nikoliv. Ale vzhledem k tomu, že divadlo netvrdí, že ztvárnilo původní verzi díla, beru to spíše jako plus.

A pozitiv by se dalo bez problémů najít více. Strhující hudba, realičnost scén, kdy jsem měla občas pocit, že na jevišti probíhá skutečná vražda, a samozřejmě také skvělé herecké výkony. Ty byly o to významnější, že většina herců musela ztvárnit více postav a tudíž se bleskově měnit z role do role, během minuty nasadit jiný hlas, mimiku, chování,...

Jenže to bylo zároveň i kamenem úrazu. Některé postavy toho či onoho herce byly snadno rozlišitelné, ne vždy tomu tak ale bylo, a v takové chvíli se nepozorný divák (tedy já) může snadno ztratit. Vždyť jen v roli Hydea se předvedli čtyři z celkového počtu šesti herců.

A vytknout musím také délku, představení by rozhodně mohlo být kratší. Ve chvíli, kdy jsem si říkala, že zbývá už jen pár minut do konce, spadla opona a nás čekala teprve přestávka.

Celkově ale nemůžu Jekylla s Hydem nedoporučit. Pokud máte rádi temnější atmosféru a dramatický děj, budete si libovat. Jen nezapomeňte mít oči stále na stopkách (a neškodí si také přečíst program a udělat si pořádek v tom, kdo koho vlastně hraje).

Hodnocení: * * * * * * * * * *
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama