Factory Fashion Market

23. listopadu 2011 v 20:15 |  it's my life
O víkendu se v Brně konal další ročník Factory Fashion Marketu a protože jsem ho měla takřka pod nosem, nemohla jsem si ani navzdory nedostatku financí a času nechat tohle "tržiště" nezávislé módy ujít. A dobře jsem udělala.

Už u dveří na mě dýchla úžasná domácí atmosféra. Přestože hlavní hala se nacházela až v prvním poschodí už v přízemí u vstupu bylo několik stánků. Kouzelné náušnice, retro věci nebo úžasné krasohledy. Jen pro začátek.

Když jsem vyšla schody, objevila jsem se v jakési kavárničce, která byla opět doplněna o pár stánků. Originální peněženky značky s trefným názvem Retart nebo opět spousta zajímavých náušnic.

To byl ovšem jen zlomek toho, co na mě čekalo v hlavní hale či jak to nazvat (ale zároveň to byla skvělá předehra). Náušnice z pryskyřice, papíru, plastu nebo pastelek, oblečení pro děti i dospělé z nejrůznějších materiálů, originálních střihů a pestrých barev a potisků, jmenovky na vánoční dárky, placky, brože, kabely, tašky, hodinky, náhrdelníky a bůhvíco ještě.


Mezi vystavujícími nechybělo několik mně známých značek jako Flamingopark, Lovemusic, Lichi a samozřejmě Youngprimitive, kam jsem jen zlehka nakoukla a už jsem se zamilovala do další mikiny, achjo.

Sortiment Fashion Marketu byl jednoduše úžasně rozmanitý a všechny stánky si navíc udržovaly jistou kvalitu. Dodala bych, že kýč byste na místě opravdu nekoupili, ale kýč je věc natolik subjektivní, že říct něco takového si netroufám.

Vyzdvihnout musím ještě jednou onu domáckou atmosféru, která je na akcích podobného typu častá. Ono ale není divu, akcí s nezávislou módou u nás moc není, tudíž nezávislí prodejci zpravidla jezdí na všechny z nich (což nedá víc než deset ročně) a vzájemně se tak leckteří znají. Když navíc kolem pobíhají vyfešákované děti, má to prostě atmošku, že máte chuť jít si sednout s prodejci na kafe.

A co se taky cení je téměř nulový důraz na Vánoce. Já sice Vánoce miluju naprosto bezmezně, ale ani mě nebaví vánoční výzdoby v obchodních centrech a jinde, tím spíš když postrádají vkus a jsou k vidění (minimálně) už od listopadu. O všelijakých akcích těžících z Vánoc ani nemluvě. Na Fashion Marketu jsem si ale všimla jediné vánoční věci, a to asi dvaceticentimetrového umělého stromku kdesi v rohu. Příjemná změna.

Přestože jsem odešla po pár desítkách minut a jen s šesti jmenovkami na dárek (ha, tak teda ještě jeden vánoční detail), letošní Fashion Market se sakra povedl. A kdybych měla více zmiňovaného času a hlavně peněz, strávila bych tam klidně celé odpoledne (i když na některé kousky bych ani tak neměla, ale s tímto úskalím se v nezávislé módě musí počítat).

Hodnocení: * * * * * * * * * *
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama