Multimediální den

14. listopadu 2011 v 0:11 |  it's my life
Po středečním veletrhu práce Job Challenge, který mi sice nepřinesl práci, ale alespoň hromadu zbytečností jako propisky a bloky, které ale studenti (nebo minimálně já) ocení, následovala v pátek akce podobného rázu minimálně co se dárků týče. Vlastně jen co se dárků týče.

Nebýt dvou skvělých sušenek a termohrnku, který jsem si šťastně vylosovala, odcházela bych z Job Challenge patrně dost rozladěná, protože to byla opravdu ztráta času. Sušenky mi ale zasytily žaludek a když jsem hladová, 50% spokojenosti je zaručeno. Tím spíš když vyhraju termohrnek :)

Ale zpět k pátku. Respektive vpřed. Jak už bylo naznačeno, v pátek se u nás na FSS konal Multimediální den. Brala jsem tak nějak jako svoji povinnost tam přijít, když už teda ty média studuju, že? Ale čekala jsem, že se zdržím hoďku, maximálně dvě. Jenže multimediální den mě zaskončil, a to velmi příjemně.

Začala jsem v devět ráno hodinovou přednáškou "Facebook - fikce nebo skutečný sociální život?". Byla skvělá a opět mě přiměla k zamyšlení nad facebookovým virtuálním světem. Vlastně spíš facebookovým reálným světem. Na závěr přednášky jsme navíc dostali dárek. Chvilka napětí, byl to termohrnek! Dvacet let jsem dokázala žít bez termohrnku a najednou mám rovnou dva.


Pak jsem si vyslechla zahájení, po němž se zpřístupnily stánky jednotlivých médií jako MF Dnes, Česká televize, Český rozhlas, Sony nebo Brněnský deník Rovnost.

Prezentace jednotlivých médií byla velmi zajímavá. Já osobně jsem věnovala většinu pozornosti těm tištěným, takže jsem si vyslechla hlavně zajímavé informace od Mladé fronty a Rovnosti, ale musím uznat, že i ostatní měli zajímavou nabídku. Například u České televize jste si mohli vyzkoušet natáčení krátké reportáže před skutečnou kamerou.


Ještě "skutečnější" kameru jste si mohli sami osahat a vyzkoušet u Sony. A nejednalo se o žádnou mini kamerku, k jejímu používání jste nejprve museli být navlečeni do popruhů, na něž vám byla kamera, kterou využívají například filmaři, následně přidělána. Ze zvědavosti jsem si chtěla taky zkusit natáčet, ale čekání mě nakonec odradilo.

Tak jsem si aspoň vyzkoušela pohled z druhé strany. Společnost DISK totiž na televizi promítala 3D záznam z přednášky, kterou jsem před polednem navštívila. Ta se měla týkat nástrojů Googlu, které jsou použitelné pro novináře. Pan přednášející si sice zvolil jiné téma - svůj život - ten byl ale natolik zajímavý, že mi to vůbec nevadilo.

Po této druhé přednášce jsem se vrátila zpět k MF Dnes, abych i já využila pro mě nezajímavější část celého programu - možnost vytvořit si titulku s vlastní fotkou. Na můj nápad a výsledek se můžete podívat zde.


Z Multimediálního dne jsem nakonec odcházela po čtyřech a půl hodinách. S novými informacemi, s mojí titulní stranou, s hromadou časopisů zdarma a s termohrnkem! A taky s prázdným žaludkem, a přesto dobrou náladou. To se jen tak nevidí...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama