První týden in da Brno

9. listopadu 2011 v 9:03 |  it's my life
Neděle
Jsem v Brně! Před asi deseti hodinama jsem dorazila a zabydlela se v ubytovně, která oproti popisu na svých stránkách vypadá asi jako Quasimodo vedle Esmeraldy. Ale jsem v Brně! Odpoledne jsem dala šlofíka, který měl spravit ten spánkový deficit po Dopitné. Příliš se mi to však nezdařilo, což nevadí, poněvadž jsem v Brně! Taky už jsem stihla poznat některé mé budoucí spolužáky. Někteří jsou fajn, jiní míň, bavit se se mnou stejně nebude nikdo. Ale sejde na tom? Když jsem v Brně?!

- Má krásná FSS -


Pondělí
Nejsem sice Alenka, ale jako ta z Říše divů si teď stoprocentně připadám. Kudy chodím, tudy se zvědavě rozhlížím kolem a snažím se si všechna ta místa, budovy, obchody, sochy a náměstí vštípit do hlavy. Můj první vysokoškolský den byl také celkem divotvorný. Nejprve jsem byla oslněna oběma vyučujícím ze žurny, aby mě následně z mého nadšení vyvedly děsivá slova říkající něco o 50 povinných bodech ze 70, nepřipuštění ke zkoušce a studijních materiálech v angličtině. GMH, kde jsi???

Úterý
Dneska jsem se přemisťovala z ubytovny na kolej, která mi byla včera přidělena. A tak celý můj dopolední program (tedy poté, co jsem se v deset úspěšně vyhrabala z postele) spočíval v přemýšlení nad tím, jak asi ta má spolubydlící bude vypadat. Jistě to bude čarodějnice, která bude po večerech šeptat divná slůvka a píchat špendlíky do panenky. Nebo někdo, kdo nesundá oči z učebnice a když, tak jen aby mi řekl: "Jaktože se neučíš??". Zklamání - spolubydlící dorazí až zítra. Napětí trvá.

- Naše králíkárna -

Dneska jsem taky navštívila jakousi akci od FF. Nevím, jestli jsem přišla brzo, na blbé místo (páč i na FF se dá snadno ztratit, ale o tom až později) nebo jen s příliš velkým očekáváním. Každopádně mě přivítaly všehovšudy čtyři mini stánky. Abych neurazila, koupila jsem si aspoň za 15 českých ká domácí muffin s příchutí jablek a levandule (mmm, až se sci-fi stane realitou a my budem mít doma opět troubu, vyzkouším!).

Středa
Na středu jsem si dala za cíl mrknout se na některé z informačních přednášek pro prváky. Tu první jsem zavrhla už v šest ráno, kdy jsem se na "vstávat a cvičit" opravdu ještě necítila. Druhou, o fungování knihovny na FSS, už jsem ale zvládla. Třetí, úvod do IT, se konala v jedenáct na FF. Byť už se mi podařilo ji za poslední týden dvakrát navštívit, mrkla jsem raději i na mapu a vydala se na cestu. Křížem krážem a už bylo 10:59, a tak jsem to vzdala.
Následně jsem si v mekáči (jinde teď totiž wifinu nechytám) vygooglila mapku a pokusila se narvat si jí do hlavy. Zejtra tam na FF už totiž fakt potřebuju. Hle a najednou to šlo! Našla jsem ju! Která z jejích částí byla ta zmiňovaná budova C, sice netuším, ale i tak to lze považovat za úspěch. Jenom mě zarazilo, že ona budova vypadá úplně jinak než ty z předchozích dnů. Hergot, kolik jich majou?

Čtvrtek
Ještě jsem se tu ani neohřála a už zase frčím dom. Hurá, slušelo by se dodat. Na druhou stranu zkušenost s místem, které neznám, a lidmi, kteří mi nerozumí (tenkrát doslova) už za sebou jednu mám, takže příští tejden znova s chutí do toho! Amen.
 


Komentáře

1 Annie Annie | Web | 1. prosince 2012 v 0:08 | Reagovat

joo tyhle místa znám:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama