Welcome!

11. listopadu 2011 v 11:11 |  střípky
Nemám ráda změny, obzvlášť pokud jsou vynucené, což je právě tento případ. Aniž bych chtěla, musela jsem se rozloučit se starým blogem a začít od nuly v novém. Navzdory své počáteční nevoli jsem nakonec ráda, že jsem si udělala nové skladiště pro svoje myšlenky i plkání. Je to tu jiné, předělané, ale v základě vlastně pořád stejné. A já doufám, že si to tu po čase taky oblíbíte.
Pro snazší orientaci předkládám seznam nejvýraznějších změn:

Základem je samotný název. Sound of my Soul byla jen nicneříkající fráze prosta pravdy, kdežto Zápisník jedné hnědovlásky říká dle mého víc. Bystří si všimnou odkazu na jistý film, který jsem si však mimochodem ještě nestihla pustit, takže podobnost s ním je čistě názvová.

Další podstatnou změnou je design. Zprvu jsem přemítala, do jakých barev blog ladit, nakonec to ale bylo jednoduché. Dělat barevný design by zabralo příliš mnoho práce, do které se mi nechtělo, a černé už jsme si užili ažaž, tak jsem protentokrát zvolila její čistější kontrast, který jsem decentně doplnila oblíbenou červenou.

Blog.cz nabízí skvělou možnost zveřejnění pouze úvodu článku. Když vás zaujme, můžete si otevřít kompletní text prostřednictvím tlačítka Celý článek, které vidíte napravo o řádek níže a které vám teď radím zmáčknout :)


Výraznou změnu pocítily také jednotlivé rubriky.
* V (c) najdete všechny moje výtvory především fotografického charakteru s občasnými výjimkami potvrzující toto pravidlo.
* Název its my life mluví za vše. Právě tady najdete zajímavé i nezajímavé čtení o běžných i netradičních událostech v mém životě. Jde vlastně o jakési sloučení rubrik Akce a Zážitky všedního dne z předešlého blogu.
* Kaňky nabídnou moje názory a úvahy nad každodenními věcmi, které mě napadnou během nudné přednášky nebo jízdy šalinou.
* Ve střípcích najdete v podstatě vše, co se nikam jinam nevešlo. Především asi nudné články informačního charakteru jako je tento. Do budoucna možná ale také obnovení Chucvalce či Měsíců v obrazech.
* Poslední topz je obdobou bývalého Top 10, která zůstala bez výraznějších změn.

Znamená to tedy, že jsem se nadobro zbavila třeba Hlodárny, Zvonků, MH nebo mých oblíbených Týdnů po týdnu. Zlomky některých těchto rubrik se však možná časem objeví ve střípcích.

Na druhou stranu možná ještě časem vznikne jedna dvě nové rubriky, jejich osud je ale tradičně zatím ve hvězdách.

Změnu pocítíte také ve vzhledu článků, a to na obrázkové úrovni. Konec miniaturám! Nový blog přinese fotky ve větší velikosti bez nutnosti rozklikávání. Na druhou stranu jich tu ale nebude tolik.

A byla bych ráda, kdyby byla MoTeelka vol. 2 trochu jiná i ve způsobu psaní. Budu se snažit být o něco vtipnější, zajímavější i stručnější. Ale nic neslibuju :-D

Poslední změna je bohužel negativní, ale bez toho by to asi nešlo. Mluvím o reklamách, které jsou trvale umístěny mezi články. Tady musím opravdu vyzdvihnout teď už téměř neexistující sblog, kde bylo bez jinak všudypřítomných reklam tak nějak hezky uklizeno. Na druhou stranu, je-li tohle jediná nevýhoda přechodu z bývalého blogu sem, můžu být sakra ráda :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama