Z deníku vánočního blázna

22. prosince 2011 v 0:42 |  it's my life
Čtvrtek 1. prosince - Moment, na který jsem se tak těšila, konečně nastal! Je tu prvního prosince a já s radostí otevírám první okýnko adventního kalendáře. A mám radost. Nejen proto, že si ode dneška po dobu dalších 24 dní můžu navzdory dietě vychutnat pár gramů čokolády, ale hlavně proto, že, jak se říká, Vánoce už opravdu klepou na dveře.

Pátek 2. prosince - Dnes jsem udělala na studentku žurnalistiky velmi hanebný krok. Koupila jsem si poprvé v životě Blesk! Ne, nedávám se na bulvár, ale byl k němu vánoční program! A já už pár dní nervózně prohlížím online TV programy, jestli už se tam televizní program na Vánoce neobjevil. Takže když jsem ho viděla, neváhala jsem, Blesk, neBlesk. A odpoledne jsem (samozřejmě za zvuku koled) zaútočila na program s mým pomocníkem zvýrazňovačem, díky němuž mám o svých letošních TV Vánocích hned jasnější představu. Jen jsem ke své nemilosti nenašla nikde Sám doma (kromě čtvrtého dílu, ale takovou odvahu asi nemám) a Grinche, tak doufám, že jsem jen špatně hledala, a pokud ne, tak nás snad zachrání program našich slovenských sousedů.

Sobota 3. prosince - Dnešní den byl vánočně laděný hned od samého začátku, neboť jsem si už po půlnoci pouštěla videa z mé milované Lásky nebeské - filmu, na který se nepodívám nikdy jindy než na Vánoce. A protože už to nemůžu vydržet, musela jsem se naladit aspoň úžasným soundtrackem a vtipnými videi s Billem Nighym alias Billym Mackem a Hughem Grantem alias britským premiérem. Tak teď už jen vydržet ty tři týdny...

Neděle 4. prosince - Barbora byla vánočně slabší. V podstatě jsem jen slupla čokošku z okýnka číslo 4, hodinu poslouchala vánoční písničky a koledy a odpoledne si zapálila svíčku, když už je ta adventní neděle, že? A taky jsem se pokusila vychytat si svou vánoční kuličku z brněnského hodinového stroje, ale bez úspěchu (protentokrát!). Holt zápočet z Cyrila a Metoděje se blíží :-/

Pondělí 5. prosince - Vánoce, sorry, ale fakt na vás teď nějak nemám čas. Hanba mi, kór když dneska chodila po městech i vesnicích slavná trojka. Bohužel staroslověnština musí mít ještě pár dní přednost. Ale pozitivum dnešní den přeci měl! JOJka nahodí 16. a 17.12. prosince Sám doma, takže moje Vánoce rozhodně nebudou bez Kevina. Juchů!

Úterý 6. prosince - Vzhledem k tomu, že jsem v podstatě polovinu dnešního dne strávila cestováním z Brna domů, to už už vypadalo, že dnešek bude absolutně nevánoční. Příjezd domů to ale zachránil, přivítal mě krásně vánočně vyzdobený dům, včetně mého pokoje, tradiční speciální adventní kalendáře a santovská čepice pro Kukyho :)

Středa 7. prosince - Dnešní den patřil Vánocům! Začalo to už ráno, kdy začalo krátce po mém probuzení sněžit, což ve mně, jakožto ve vánočním tvorovi, probudilo absolutní předvánoční atmosféru. Ale hlavně jsme celý dnešní den věnovali s mamkou a pak i s Tádou pečení cukroví. Byla to dřina (aby taky ne, když doma nám trouba nefunguje, a tak jsme museli píct provizorně u babičky), ale stálo to za to! Pro začátek máme nějakých 8 druhů a stále rostoucí vánoční náladu k tomu!

Čtvrtek 8. prosince - Čtvrtek byl dle očekávání slabší, neboť jsem ho celý strávila u učení. Ale aspoň drobné vánoční detaily jsem si nemohla odpustit, a tak jsem si zapálila svíčku, posvačila mandarinku, objednala několik dárků, ujedla pár cukroví a samozřejmě si vybrala svůj denní příděl z adventního kalendáře. A teď už se nemůžu dočkat předvánoční atmosférou napěchovaného zítřka!

Pátek 9. prosince - Dneska jsem se dle očekávání nadýchala vánoční atmošky na pár dní dopředu. Měli jsme totiž se Zvonkama první tradiční předvánoční koncert. Takže čaj, kostel, svíčky, vánoční básničky a samozřejmě koledy. Žůžo.

Sobota 10. prosince - Protože jsem se vánoční náladou napěchovala už včera, věnovala jsem dnešní den hlavně povinnostem a také cestě zpět do Brna. Vracím se tak k módu: Staroslověnština hraje prim, Vánoce musí na chvíli stranou.

Neděle 11. prosince - Rekonstrukce indoevropské veláry, monoftongizace diftongů, metateze likvid, palatalizace alveolár, vokalizace jerů, praslovanská kontrakce, tautosylabická pozice, cikrumflexová intonace,... Vánoce, pardón, ale v mé hlavně pro vás dnes fakt není místo.

Pondělí 12. prosince - Plán na dnešní den byl jasný. Napsat zápočet ze staroslověnštiny a následně nehledě na pocity udělat nálet na Vaňkovku a odškrtnout si tak poslední položky z vánočního seznamu. Done.

Úterý 13. prosince - Dnešek byl mým posledním dnem v Brně pro tento rok. Kromě povinností jsem se tak nemohla ještě nezastavit na vánočních trzích, které tu máme fakt krásné. Opět jsem vdechla pár doušků předvánoční atmosféry, koupila pár drobností, jen ten pověstný turbomošt už jsem bohužel nezvládla. Tak za rok, snad. Večer jsem si ale absenci turbomoštu vynahradila přítomností bílého vína, které jsem do sebe s mými pražskými děvčaty nelila zrovna s mírou. Ale kdo by hleděl na míru, když mi právě začaly prázdniny?

Středa 14. prosince - Jsem konečně doma a po následující tři týdny odsud nevytáhnu paty. Třikrát hurá! Dneska jsem ale musela absolvovat ještě poslední předvánoční nákupy, tentokrát jako bratrův doprovod. Jsem vyřízená, ale mám konečně hotovo. Teď už mě čekají jen koncerty, leháro a, hm, ano, předvánoční úklid.

Čtvrtek 15. prosince - Dneska jsem se s velkou slávou pustila do předvánočního úklidu. A s velkou slávou jsem to taky rychle vzdala.

Pátek 16. prosince - Grinch bude! Prima ho sice odvysílá už tuhle sobotu, ale bude. Jinak dneska proběhlo další odpoledne plné vánoční atmosféry, neboť jsme měli další koncert plný koled, svíček a v tomto případě i lineckých koleček za odměnu.

Sobota 17. prosince - Sobota patřila dalšímu koncertu, tentokrát na domácí půdě, což má vždycky ještě jakési větší kouzlo. Nejinak tomu bylo letos. Vánoční atmošku jsem nasála také na našich vánočních trzích a sakra práce... Vánoce jsou už za tejden! Hurá!

Neděle 18. prosince - V plánu bylo odpočívat, balit dárky, podívat se na Grinche,... Nakonec jsme ale jeli na hory, kde jsem si aspoň mohla užít sněhu, který je v nehorských končinách momentálně nedostatkovým zbožím.

Pondělí 19. prosince - Aleluja! Dneska jsem konečně dokončila i poslední drobnosti předvánočního úklidu, a tak jsem si mohla do uklizeného pokojíčku konečně šoupnout malý vánoční stromeček. Každý rok mu dávám jiné ozdoby, letos zvítězily domácí perníčky a stromek je, dle mého skromného názoru, zase fešák.

Úterý 20. prosince - V uklizeném pokoji jsem se mohla konečně pustit do balení dárků. Než jsem ho ale dokončila, musela jsem si sbalit saky paky a vyrazit na poslední vánoční koncert sboru. A na Staroměstském náměstí to hlavně díky tamější atmosférě stálo tradičně za to.

Středa 21. prosince - Dneska jsem dobalila všechny dárky, vyzvedla si na poště poslední balíky a zároveň ty poslední i odeslala, uklidila jsem vánoční nákup, ujedla zase pár dalších kousků cukroví,... Z povinností už mi tak zbývá snad jen udělat dva druhy nepečeného cukroví, o něž se doma starám výhradně já. Už už jsem si taky dneska myslela, že se snad těch Vánoc na sněhu opravdu dočkáme. Ranní sněhová nadílka začala ale tát už kolem poledne, grr!

Čtvrtek 22. prosince - Hlavním bodem dnešního dne byl předvánoční večírek, který jsem si užila jak s "Kojoty", tak se třídou. Na dalších pár dní už teď ale budu patřit jen rodině :)

Pátek 23. prosince - Nejen přípravy, ale i mé těšení na Vánoce vrcholí! Řízky jsem obalila, klobásy namotala, dárky pod stromek uložila, Sám doma zhlédla, františka zapálila, předposlední čokošku z adventního kalendáře snědla... Teď už zbývá jen ta poslední. A ta padne zítra, v den, kdy mě čekají pohádky, nejoblíbenější vánoční film, ozdobený vánoční stromek, nejlepší večeře v roce,... Ách!

Sobota 24. prosince - FINALLY!
MoTeelka
 


Anketa


Komentáře

1 Simona aka Ssimka Simona aka Ssimka | 13. prosince 2011 v 13:31 | Reagovat

Ahoj, moc děkuju za Tvé včerejší vzpomenutí, i s ohledem na to, co všechno dalšího musíš nosit v hlavě, mě velmi potěšilo :) Já ten nedělní zápisek nezvládnu ani plynule přečíst, natož se text s takovými jazykolamy naučit... Jak zápočet dopadl?

2 MoTeelka MoTeelka | 13. prosince 2011 v 18:54 | Reagovat

[1]: Dopadl vánočně aneb radujme se, veselme se :))

3 Simona Simona | 16. prosince 2011 v 19:40 | Reagovat

Tak super, máš můj upřímný obdiv! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama