Nový rok je tady zas, vzpomeňme na starý čas

5. ledna 2012 v 22:02 |  it's my life
Rok 2011 byl zvláštní. Nebyl špatný, ale ani vyloženě dobrý. Každopádně byl nabouchaný zkušenostmi. Jakých dvanáct podstatných událostí se v jedenadvacátém roce mého života událo?+ Idea přišla už v roce 2010, ve skutek se proměnila ale až vloni. Bez větších příprav jsem koncem ledna odjela do Anglie, kde jsem strávila téměř půl roku. A hlavně jsem tam získala naprosto neocenitelnou zkušenost.

+ Hned se začátkem loňského roku přišel další významný krok - stala jsem se redaktorkou Topzine.cz. V té době jsem ještě ani netušila, jak moc mi to v jistých věcech pomůže. Ale teď už to vím, takže Topzine, díky!

+ Díky kombinaci dvou předchozích bodů jsem si na začátku července užila nezapomenutelný zážitek - celosvětovou premiéru posledního Harryho Pottera na Trafalgar Square. Nádhera!

+ Loni se mi dařilo i na poli studijním. Dubnové biflování přineslo své ovoce a já se tak na druhý pokus dostala na vysokou školu i na vysněný obor. A já tak mohla s radostí zahodit ZSV a už se jen děsit vysokoškolského studia.

+ S vysokou školou souvisel i téměř trvalý přesun do nového města. Vybrala jsem si Brno, které mě zatím nezklamalo, ale i tak nebylo jednoduché se v něm jakožto maloměšťák usadit. Naštěstí mezi sebou máme harmonický vztah, na domov ale stále nedám dopustit.

+ Vysoká škola také přinesla osamostatnění se z hlediska bydlení a můj první "vlastní" byt. V něm se musím narozdíl od osamoceného (ale ne vlastního) anglického žití starat i o vaření, úklid, nákupy apod. Hergot, stárnu.

+ Přestože se můj nejlepší kamarád narodil už předloni, první rok jsme si spolu užili až v roce 2011. Kuky mi byl doprovodem na všech mých cestách i necestách a lepšího přítele bych jen těžko hledala :)

+ Neděly se samozřejmě ale jen dobré věci. Jisté problémy se objevily u naší rodiny, k čemuž bych se ale víc nevyjadřovala. Hlavně že jsme všichni živi :)

+ Klackem pod nohy bylo i ukočení blogu přes seznam a nutné hledání nového útočiště. Přestože to nakonec nebylo příliš na škodu, nemám jednoduše ráda, když něco bez mého souhlasu mizí z mého života.

+ Nebudeme ale končit negativně. V souhrnech roku vždy zmiňuji i své cesty do zahraničí. Vzhledem k tomu, že jedna z těch letošních byla opravdu dlouhá (viz výše), nezbyl už prostor pro mnoho dalších, a tak jsem si za loňský rok na seznam kromě Anglie připsala už "jen" Maďarsko.
cizí země

+ A nemůžu tradičně vynechat sebe a své (ne)diety. Nový rok začal hubeně, v Anglii se ale navzdory pravidelnému běhání vlivem tamější kuchyně vrátil do starých kolejí. Přes léto a podzim jsem parádně kolísala, abych zakončila rok odlehčená, ale cpoucí se cukrovím :)

+ Dvanáctou důležitost nemám, a tak se uchýlím k tradiční, sentimentem přecpané záležitosti. K poděkování všem, bez kterých bych ten loňský rok (hlavně jeho první polovinu) nejspíš nezvládla. Díky mým rodičům za to, že se díky nim můžu nazývat vysokoškolačkou. Díky Tádovi za to, že je tím nejlepším bráchou. Díky Naděždě za to, že poslouchá všechno, co do ní hustim, ať už je to sebemíň důležíté, a taky že mi občas odpustí i nějaké to klopýtnutí. Díky Čmuďajsovi, která mě za každé situace dokáže rozesmát, což umí málokdo, respektive jenom ona. Díky slečně Homolové, že mi byla v loňském roce doprovodem na těch nejlepších akcích. Díky Ančovičce za její nehynoucí starostlivost. Díky Berounu za to, že mi dal víru v dobrého člověka a důkaz, že přátelství se může zrodit kdekoliv. Díky Pokladovi za to, že jsme tam, kde jsme byli. A díky i všem ostatním, kteří nejen že vydrželi žít vedle mě, ale byli ochotni mi kdykoliv pomoct a nikdy se ke mně neobrátili zády. Jsem to vlastně šťastný člověk...

Takže když na to tak koukám, loňský rok vlastně nebyl vůbec špatný. Přesto bych si přála, aby tu za rok bylo psáno lepší hodnocení než "ne špatný". Věřím v tebe, roku 2012!
 


Komentáře

1 maminka maminka | E-mail | 7. ledna 2012 v 21:49 | Reagovat

dobře jsme tě vychovali-)

2 MoTeelka MoTeelka | 10. ledna 2012 v 0:42 | Reagovat

[1]: Pochval se, nikdo jiný to za Tebe neudělá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama