Po proudu až do Prahy

31. března 2012 v 21:50 |  it's my life
Minulý týden jsem Prahu navštívila hned dvakrát. Můj nedělní výlet do stověžaté máti měl opět namlsaný program, tentokrát jsem si ho ale mohla užít ve společnosti svojí rodinky. Naneštěstí mě noc předtím polapila nějaká viróza, a tak nebyly moje zážitky stoprocentní. Grrrr.

Do Prahy jsme dorazili se skoro hodinovým předstihem, a tak jsme čas věnovali procházce pod Nuselským mostem a hádkami o tom, kdy na něj bylo přistaveno zábradlí proti sebevrahům. Vskutku poetický rozjezd.

Na poledne už jsme měli rezervaci v nedaleké restauraci Pravěk. Tam nás přivítalo dobově laděné podzemí a neskutečně příjemná obsluha, které jsme předali voucher na náš oběd - pravěkou hostinu pro 2-4 osoby. Taťka si z obav o nedostatek jídla v hlavním chodu ještě objednal výbornou polévku, které přistála na stole během pár minut. Ihned po ní, tedy opravdu krátký čas po našem příchodu, se už servíroval onen hlavní chod. To vám byla dobrota!Součástí jídla byly pečené brambory ve slupce, kuřecí plátky, karbanátky z jehněčího masa, vepřová žebírka, pita chléb, Ceasar salát a dvě omáčky. Přestože na mě na první pohled množství nepůsobilo nijak závratně, po pár soustech mi bylo jasné, že pokud všechno jídlo sníme, pak jen s velkými obtížemi. Skvělé bylo, že jsme si jakožto rozličná skupinka našel každý to "svoje". Mně nejvíc zachutnalo maso kuřecí, pánská část si libovala nad žebírky a jehněčím, mamka zase zatočila s většinou zeleniny.

Jedinou maličkou vadou na kráse bylo, že jídlo nebylo nijak udržováno v teple a poměrně rychle vychladlo. Já osobně bych také uvítala ještě třeba česnekovou omáčku, ale to už je opravdu drobný detail. Možnost dezertu jsme vzhledem k plným břichům zavrhli a nadmíru spokojeni jsme se vydali vstříc dalšímu programu.

Ten čekal pánskou část na Staroměstském náměstí a jednalo se o výstavu Salvadora Dalího. My s mamkou jsme měly původně taky nějaké výstavní plány, nakonec jsem ale byla ráda, že jsme měly volno, protože vzhledem k náběhu na nemoc bych se do zaujetí musela dost nutit. Takhle jsme si jen prošly velikonoční trhy, poseděly pod Orlojem a smlsly si na teplé lázeňské oplatce (velmi tematické). Kolem půl třetí jsme se už opět v plné sestavě vydali procházkou na Václavák.


Tam čekal od tří hodin program tentokrát na mě a na Tádu, a to "pedikúra od rybiček Garra rufa". Studio, kde tuto proceduru provádějí, je v samém centru Vaclaváku a několik míst s akvárii je umístěno přímo ve výloze. Na toto téma jsme s Tádou několikrát žertovali, takže za odměnu jsme dostali právě zmiňovaná místa a záhy jsme byli atrakcí pro turisty, kteří si nás nerozpakovali nejen prohlížet, ale i fotit.

My jsme si ale mínili naši dvacetiminutovku (či kolik to bylo) užít, a tak se taky stalo. Ožírání od rybiček sice zpočátku celkem lechtalo a i pro nás samotné bylo tak trochu atrakcí, nakonec jsme se ale pohodlně usadili, respektive ulehli a jen jsme relaxovali. A musím říct, že mám chodidla jak dětskou prdelku.

Blížil se ale podvečer a s ním i naše poslední voucherová zastávka. S mamkou jsme zamířily do divadelní kavárny divadla Bez Zábradlí, taťku s Tádou víc zaujal nějaký apple store. No, tím líp :) My jsme si s mamkou aspoň v klidu vychutnaly odpolední palačinku s kávičkou. Skvělá sladká tečka za celým dnem!


S kapsami zejícími bez voucherů prázdnotou jsme se krásnou slunečnou procházkou vrátili k autu, já se nechala odvézt na Florenc, odkud už jsem vyrazila tradičně do našeho druhého největšího města. A přestože se mi z prosluněné odpočinkové Prahy za povinnostmi vůbec nechtělo, věděla jsem, že aspoň budu mít v autobuse a i celou dobu v Brně (a ještě déle) na co vzpomínat. Byla to totiž báječná neděle. Vícero takových!
 


Komentáře

1 ♥Verča ♥TVD♥ ♥Verča ♥TVD♥ | Web | 31. března 2012 v 21:40 | Reagovat

chci zase taky jet do PRAHYYY!!! :D :D :D

2 Mishelle* Mishelle* | Web | 31. března 2012 v 21:40 | Reagovat

Ahoj :) Nechceš se přihlásit do soutěže o nejhezčí fotografii ? :)

http://mishelle13.blog.cz/1203/soutez-nejkrasnejsi-fotografie

P.S. Sorry za reklamu. Nenašla jsem rubriku na reklamy ..

3 maminka maminka | 18. dubna 2012 v 9:36 | Reagovat

já chci taky do Prahy, znovu-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama