Výstavní triptych

19. března 2012 v 20:37 |  kultůra
Na osmého března přichystala Moravská galerie skvělou akci - vstup pro všechny ženy zdarma. A přestože jsem neměla ten den zrovna moc náladu na umění, byl by hřích možnost volného vstupu nevyužít, a tak jsem se vypravila na trojici bleskově vybraných výstav.


První z výstav, které jsem se rozhodla navštívit, byla Fotografie a umění v 19. století. A jakožto fanoušek fotografování jsem se poměrně těšila. Na výstavě mě zaujalo několik zajímavých exponátů, v čele s dobovým fotoaparátem. Některé části ale byly celkem monotónní a přišlo mi, že kdybych si doma vytáhla staré fotky po prarodičích, vyšlo by to v některých případech nastejno. Možná jsem jen ignorant, ale dle mého může výstava vyloženě bavit jen profesionálního fotografa s fotografickou duší nebo zažraného konzumenta umění. Špatné to nebylo, ale kdybych za výstavu bývala platila, bylo by mi mojí investice rozhodně líto.

Pokračovala jsem o pár pater výš na expozici s názvem Pavel Sterec: Nehybná směna. Marně pátrám v paměti, co mě zrovna sem nalákalo. Možná to byl fakt, že je autorem mladý člověk, a tak jsem doufala, že bude jeho tvorba svěží a tak nějak méně snobská, než občas umění bývá. No, možná taková skutečně byla, každopádně já z ní nepochopila ani ťuk a po pár minutách jsem se radši vytratila. Jo, asi jsem fakt ignorant.

Do třetice všeho nedobrého mě ve vedlejší budově čekaly hojně propagované Obrazy mysli/Mysl v obrazech - výstava, která se, jak už název napovídá, zabírá lidskou myslí ve všech možných podobách a ztvárněních. No... já ti nevim, Karle. Poctivě jsem si vzala informační katalogy, abych záměry umělců aspoň trochu pochopila. Většinou se tak ale stejně nestalo. Dalo by se tu najít rozhodně několik zajímavých prvků, jako slow motion video zobrazující průběh emocí u ženy a muže, lidský mozek vyrobený z různých materiálů nebo záznamy samotného da Vinciho. Ale ničeho fantastického se mi ani tady nedostalo.

Závěr zní - raději asi zůstanu u výstav typu Kuky a Beatlemánie. Tam mám svý jistý.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama