10 důvodů, proč se mi nechce z Brna

17. června 2014 v 19:48 |  topz
Jak si postupně odškrtávám jednotlivé položky v misi Bc. level, odkšrtávám si i své poslední dny v Brně. Zatímco to první mě těší, to druhé už méně. Respektive vůbec. Brno jsem si za ty necelé tři roky obrovsky oblíbila a bude mi fakt chybět. Mimo jiné z těchto důvodů...Mám tu své lidi
Pravda, není jich moc. Rozhodně ne tolik, kolik jsem si před začátkem vysokoškolského studia představovala. Ale o to víc si za nimi stojím. Zároveň vím, že daleko od Brna se s jednou či druhou z mých blondýn jen těžko potkáme...

Mám tu svá místa
Petrov miluju už od mých prvních dní tady, další místa se začala postupně přidávat. Špilas, Kraví hora, Lužánky, trhy na Zelňáku (letos na Moraváku). A pak jde taky o konkrétní podniky. V melounovém cukru, nové Cattani, Sklizeno na Josefské, italská prodejna s čerstvými těstovinami a bezkonkurenční Zlevněnka na Masaryčce!

Mám tu stále co objevovat
Zkusila jsem několik kaváren, ale těch, které jsem nezkusila, je mnohonásobně víc. Taky jsem nestihla dospělácký den v zábavním parku Bongo, návštěvu hradu Veveří a nedošlo ani na registraci v Knihovně Jiřího Mahena. Navíc se tu nedávno rozjely super projekty typu Rekola či Reparáda. Tři roky jsou málo!

Je HAPPY
Nejen že je HAPPY, ale podle mě je to nejhezčí HAPPY z těch, co jsem viděla.


Má smysl pro humor
V první řadě miluju vtipy o Brně a Brňácích, ovšem to je trochu jiná kategorie. Hlavně si ale myslím, že Brno, respektive zdejší obyvatelé, mají fakt smysl pro humor. Důkazem budiž třeba facebooková stránka Prší v ... (Praze/Brně/Ostravě/kdekoliv). Její brněnská odnož má z veškerých největší počet lajků a jednotlivé komentáře a příspěvky fanoušků ji povyšují z poměreně originální stránky na parádní řachandu.

Možnosti
I když tak v praxi nepůsobí, je Brno velké město se všemi výhodami, které z toho plynou. V knihovnách seženete nemyslitelné, kina hrají všechno a mnohdy levně, do divadla můžete skoro každý večer a občas dokonce za pade. Když jdete na oběd nebo kafe, můžete vybírat z přehršle míst, která stojí za to. O hromadě obchodů s oblečením a nespočtu kulturních akcí typu muzejní noc ani nemluvě. A do pravých moravských sklípků je to navíc co by kamenem dohodil.

Mají tu dobroty, které jinde nemají
Člověk by řekl, že v dnešním globalizovaném světě seženete všechno a všude. Zaplaťpánbůh to tak není (i když v tomhle případě je to spíš na utření slzy). Ať budu chtít sebevíc, doma jednoduše cupcake od Future Sailors neseženu, stejně tak si nezajdu pro nejskvostnější cheescake od pana Martináka ani na to nejlepší cafe z Melounového cukru.


Nemám splněno
V březnu jsem si stanovila deset věcí, které chci stihnout, než odsud frnknu. Pár už jsem si odškrtla, ovšem poslední měsíce byly tak nabité, že mi ještě dost položek zbývá. A jak se znám, tipuju, že je fakt všechny nestihnu. Ale aspoň budu mít o důvod víc se sem zase brzo vrátit.

Mám ho ráda
Prostý, ale o to důležitější důvod. Vlivem zmíněných faktorů mi Brno přirostlo k srdci a jen těžko od něj bude odrůstat. Tak snad se zase brzo shledáme!

Má koule
... a padají z velkého černého pyje za několik milionů, který stojí přímo na náměstí. Na Brno dobrý.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama