MFF Karlovy Vary, den čtvrtý

11. července 2014 v 14:39 |  kultůra
Poslední den ve Varech mezi čuníky. V okleštěné sestavě, ale stále se slušnou zásobou filmových projekcí, pěkného počasí a vlastní energie.Poslední den na festivalu má každoročně jednu velkou výhodu - nemusí se stávat. Teda musí, ale nikoliv v pět, nýbrž v čase, kterž se dá už opravdu považovat za denní, ne noční. První projekci máme dneska navíc až v deset (i když znovu v tom proklatém Puppu), takže vycházíme kolem osmé a kafe si tentokrát dáváme v klidu v sedě. Posléze znovu sedáme na kola, která jsme si letos fakt oblíbily.

K Puppu dorážíme s předstihem, takže ještě sbíráme síly v lehátkách a posléze filmově začínáme poslední den se snímkem Dehet a peří. Neurazí, nenadchne.


Druhou a posléze i třetí dnešní zastávkou je Kino Čas. První projekci zde máme v půl jedné a jde o film Violent. Pocity z něj máme podobné jako z prvního dnešního filmu.

Pak máme delší pauzu, takže vyrážíme ulovit něco k obědu. Nejsme však příliš úspěšné, takže končíme u palačinky a u baget, které už pomalu začínáme nenávidět. Naštěstí je teď už zase dlouho jíst nebudeme. Živiny doplňujeme teplými lázeňskými oplatkami, které alespoň mě ještě krkem nelezou ani omylem, naopak bych je mohla jíst ještě ve větším množství, než jsou dva kusy denně.

Před půl čtvrtou míříme na poslední projekci, ale čekají nás hned tři filmy, jde totiž o pásmo krátkých dokumentů. Jen škoda, že ten nejlepší přichází na samotném začátku. Autofokus s jeho záběrem na chorvatskou památku a ukázkou hlouposti lidí, kteří sem jezdí spíš pořídit selfie než poznat kus historie nás baví. Následující dva dokumenty o dánském umělci a divočácích už podstatně méně.


Vzhledem k diskuzím následujícím po každém z dokumentů se pásmo celkem protahuje. Společně se proto zastavujeme už jen ve festivalovém obchodě a posléze si s Klárkou dopřáváme poslední procházku po centru Varů, během níž si i trochu zasoutěžíme na Vodafone pláži. Pak už ale rychle zpátky, bleskově sbalit věci a vydat se směr autobusové nádraží.

S Vary ani festivalem se mi loučit nechce. Ale bůhvíproč to snáším líp než loni. Cestu domů si zpříjemňuju horkou čokoládou, vysmátým čtením Popcornu, vzpomínkou na skvělé čtyři dny a vyhlídkou na příští rok, kdy se na mě Vary stopro můžou zase těšit. Já se na ně těším už teď...


Statistiky čtvrtého festivalového dne
Naspáno: 5 hodin
Zhlédnutých filmů: 5
Vypitého kafe: 1 litr
Čas strávený ve frontách: 0 minut
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama