MFF Karlovy Vary, den druhý

9. července 2014 v 23:55 |  kultůra
Druhý den už jsme se naplno pustili do programu. Vedle filmové nálože jsme si dopřály taky trochu hudby, první jízdy na kolech, večerníčky,... a kafe!Můj den začíná kolem půl šesté, kdy se vyděšeně probouzím po zaspání dvou předchozích budíků. Naštěstí jsou ostatní spoluobyvatelé hostelu ve škole normální, a tak na mě ve sprše nečeká fronta a já nakonec zvládám dorazit do fronty k pokladnám krátce po šesté. Řady jsou rozumně dlouhé, což má kromě toho, že se nám snad podaří dostat na dobré filmy, i další výhodu - nemusím teď stát na dešti. Po horkém včerejšku totiž dneska k ránu začalo překvapivě pršet, což mě rozhodně netěší, ale věřím v lepší zítřky (a snad i dnešky).

Ve frontě snídám a s pomocí programu, festivalového deníku a tabletu vybírám filmy na pondělí. Klasicky vytvářím několik variant pro případ, že by už nějaké vstupenky nebyly. Krátce před osmou, před otevřením pokladen, přichází donášková služba Klárka s kávou v ruce. Rozděluju mezi nás šest Festival Passů a uděluju Klárce pokyny. O nějakých deset minut později už držíme v rukou vytoužené vstupenky. Později se potkáváme s ostatními a společně vyrážíme do Kina Drahomíra na první řádnou projekci.


Z filmu Ptáci a lidé máme rozporuplné pocity. Část z nás je nadšená, část neutrální, část nespokojená. To už k tomu patří. Posléze si chceme vystát řadu na vytoužený, ale vyprodaný I Origins. Před kinem ale panuje spíš chaos, takže nakonec naše čekání končí neúspěchem. Příliš toho nelitujeme, protože se mezitím stihlo udělat pořádné vedro a v takovém počasí není nafukovací kino Espace Dorleans zrovna ideálním místem k trávení volného času.

My místo toho směřujeme k dalšímu kafi. Hledání nějaké pěkné kavárny se nám znovu nedaří, a tak nakonec zaplujeme do bistra, které se ale ukáže být super volbou. Vedle kávy tu mají zákusky, čerstvé chlebíčky nebo výborný jahodovojablečný mošt. O poznání sytější a spokojenější pokračujeme na další film. Tentokrát máme projekci v minisále v divadle Husovka a čekají nás krátké filmy Bena Riverse.

O nejhorším filmovém zážitku festivalu je jasno. Aspoň v to doufáme. Nic horšího než tohle už bychom asi nezvládly. I když pravda je i to, že se některé z nás docela dobře prospaly. Po projekci narušuje naši dámskou sestavu mužský prvek, když za námi přijíždí Mára. Společně se vydáváme za hudbou, a to na mini festival v režii ČEZ, kam máme díky Festivalovým Passům vstup zdarma.


Posloucháme část vystoupení J.A.R., ale posléze se raději přesouváme do parku před areálem. O chvilku později nastává osudová chyba - Mára se rozhodne jít si kamsi pro jídlo, my se posléze rozhodneme, že je čas jít, a opouštíme naše místo s tím, že Marka potkáme cestou. Nepotkáme. A vzhledem k jeho vybitému telefonu ani nemáme šanci ho najít. Přesto se o to ještě nějakou dobu snažíme, doslova pročesáváme okolí na kolech, pak zkoušíme štěstí i u Thermalu. K ničemu to ale nevede, Marek je překřtěn na Marka Ztraceného a jedinou radostí posledních dvou hodin je, že náhodou potkáváme Karla Rodena.

Od deseti hodin nás čeká další projekce, a protože Mára se stále nikde nezjevuje, věnuju jeho lístek jedné z čekajících slečen. Jako kompenzaci za předchozí nepříliš radostné minuty sledujeme film Chvění opravdu s nadšením a posléze se shodujeme, že toto se opravdu povedlo.

Posledním záznamem v deníčku ze sobotního dne jsou večerníčky. Jejich každodenní půlnoční projekci jsem si oblíbila už na svém prvním festivalu a od té doby jsem jim věrná a každý rok je alespoň jednou navštívím. Mé doprovody jsou většinou zprvu skeptické, ale posléze všichni uznají, že to opravdu stálo za to. Večerníčky jsou totiž jednak mnohdy fakt vtipné a jednak v nich v dospělosti najdete řadu dvojsmyslů, což je ještě vtipnější. A stejně jako malé děti, i my po třech krátkých pohádkách míříme do postelí, respektive spacáků, lační po dalších několika hodinách spánku.


Statistiky druhého festivalového dne
Naspáno: 3,5 hodiny
Zhlédnutých filmů: 4
Vypitého kafe: 1,2 litru
Čas strávený ve frontách: 3,5 hodiny
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama