MFF Karlovy Vary, den třetí

10. července 2014 v 22:35 |  kultůra
Třetí den na festivalu je mým soukromým oblíbencem. Už máme lístky na slušné filmy, jsme naladěni na festivalovou vlnu, ale zároveň ještě nemusíme smutnit, že už za chvilku jedeme domů. A očekávání se potvrdilo, neděle byla skvělá!Ráno je podobné jako to včerejší, jen zaspávám o něco méně a neprší. Dobré zprávy pro začátek. Čekání ve frontě probíhá rovněž obdobně, jen Klárka s kávou (a navíc ještě s koblihami) tentokrát přichází až po osmé společně s ostatními. Plán dojet k Puppu na první projekci dne na kolech krachuje kvůli jejich nedostatku, takže se jich chopí pouze Věruška s Márou, kteří jsou zároveň jediní dva, kdo mají na film vstupenky. My ostatní doufáme, že vzhledem k brzkému začátku projekce nebude problém urvat volná místa.

Když dorazíme k Puppu, řada je delší, než jsme čekaly, ovšem naštěstí nám cyklo duo drží místa a nakonec je v sále tolik místa, že se s přehledem vejdeme. Čeká nás drogový večírek Až na dno, kteří všichni posléze hodnotíme veskrze pozitivně. Kvůli dlouhému úvodu však hned po projekci bleskově vystřelíme z kina a modlíme se, aby bylo dostatek volných kol a dostali jsme se na následující projekci v Thermalu včas. To se nám naštěstí povedlo, i když kvůli nepřehlednému systému už jsou některá z našich míst obsazená. Ale sedáme si, zaplaťpánbůh.


Snímek O koních a lidech je asi to nejzvláštnější, co jsme za celý festival viděli. A proto se pochopitelně i naše reakce rozcházejí. Část je nadšená, část vlastně stále ještě neví, co si o čerstvém zážitku myslet. A tak necháváme film uležet a míříme na nejzářivější bod dne - oběd :-D

Chystáme se do restaurace Mamma Mia!, kterou navštěvuju pravidelně každý rok. Bojíme se, že nebudou volná místa, ale máme štěstí. A navzdory obavám některých z nás díky rychlosti obsluhy i kuchaře s přehledem jídlo stíháme sníst před další projekcí. A ještě navíc je moc dobré.


Třetí film dne máme znovu v Puppu a pomalu už ho proklínáme. Je ale pravda, že na kolech je ta cesta mnohem příjemnější, i když teď už netuším, jestli jsme tuhle cestu absolvovali kolmo nebo pěšmo. Ale to je ostatně jedno. Ve tři nás čeká další soutěžní film a znovu šlo o motiv homosexuality, který nás spolu se zvířaty provází celý festival. Jsem tvůj je hodně specifický zážitek a některé záběry až moc explicitní, ale suma sumárum si připisujeme na seznam další kvalitní zážitek.

Poté se po svých vracíme k Thermalu, cestou si ještě necháme udělat památeční fotku ve Smileboxu, fotíme se u prasečí zdi a poté zamáváme Věruščce s Márou, kteří záhy festival i Karlovy Vary opouští. Nám ještě trochu zbývá a první část z té trošky ukrajujeme hned nato při filmu Kalvárie.

Na projekci je přítomen i režisér snímku, takže po vydařeném zážitku následuje neméně záživná diskuze. O dalším TOP zážitku máme jasno. Zbytek večera a noci máme v plánu propít a propařit, na party s hudbou devadesátek ale nakonec nemáme síly, takže skončíme jen u vysedávání venku u hostelu na schodech a příležitostném tancování na všudeznějící hudbu. Taky dobrý.


Statistiky třetího festivalového dne
Naspáno: 3,5 hodiny
Zhlédnutých filmů: 4
Vypitého kafe: 1,2 litru
Čas strávený ve frontách: 2,5 hodiny
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama