kultůra

Bioslavnosti

17. července 2014 v 23:43
Pozorní čtenáři a/nebo pozorní kamarádi vědí, že gastro akce patří mezi moje nejoblíbenější. A tak asi nepřekvapí, že za jednou takovou jsem se vydala až do dalekých Jeseníků.

MFF Karlovy Vary, den čtvrtý

11. července 2014 v 14:39
Poslední den ve Varech mezi čuníky. V okleštěné sestavě, ale stále se slušnou zásobou filmových projekcí, pěkného počasí a vlastní energie.

MFF Karlovy Vary, den třetí

10. července 2014 v 22:35
Třetí den na festivalu je mým soukromým oblíbencem. Už máme lístky na slušné filmy, jsme naladěni na festivalovou vlnu, ale zároveň ještě nemusíme smutnit, že už za chvilku jedeme domů. A očekávání se potvrdilo, neděle byla skvělá!

MFF Karlovy Vary, den druhý

9. července 2014 v 23:55
Druhý den už jsme se naplno pustili do programu. Vedle filmové nálože jsme si dopřály taky trochu hudby, první jízdy na kolech, večerníčky,... a kafe!

MFF Karlovy Vary, den první

8. července 2014 v 23:39
Začátek mého léta vypadá vždy stejně. Nebo aspoň podobně. Je v něm spousta filmů, málo spánku, davy lidí, příšerná životospráva a vždycky je to super. Nejinak tomu bylo i letos.

Wohnouti na Vostrově

11. června 2014 v 0:38
Koncert milovaných Wohnoutů na skoro domácím Vostrově je tradicí, stejně tak i report z něho. Šňůru narušil jen loňský rok, kdy koncert nebyl, o to víc jsem se ale těšila na ten letošní. Obzvlášť když byl čtyři dny po státnicích...

Zlín Film Festival

8. června 2014 v 0:42
Zlínský filmový festival mě loni nadchl. Proto jsem si ho chtěla letos zopakovat. Zadařilo se i podruhé, přestože hotel vystřídala tělocvična, sluníčko déšť a mezizkouškovou pohodu mezistátnicová únava.

Brněnská muzejní noc

18. května 2014 v 23:20
Brněnskou muzejní noc jsem si za ty tři roky vážně oblíbila. Předloňskou si můžete připomenout tu a loňskou tady. A letošní? Ve zkratce o pár řádků níž.

Tim Burton a jeho svět

13. dubna 2014 v 12:12
Tim Burton patří už dlouho mezi mou soukromou režisérskou špičku, pár let zpátky jsem se navíc nadchla i pro jeho výtvarné a pisatelské počiny. Jakmile jsem se dozvěděla o jeho pražské výstavě, věděla jsem, že tam musím bezpodmínečně jít. Teď jen nevím, jestli bych tam neměla jít ještě aspoň jednou.

Kryštof Ostravar Tour

15. března 2014 v 10:23
Kryštof patří mezi hrstku mých oblíbených tuzemských interpretů. Obliba však neznamená stoprocentní oddanost, a tak i ke svým (nejen) hudebním favoritům dokážu být kritická. Tak jako teď a tady.

 
 

Reklama