le cinéma

Filmové okénko

22. března 2014 v 0:02
Filmová zima se pro mě tradičně nese ve znamení Oscarů. Ani letos jsem si nenechala utéct nejžhavější želízka v ohni. Přestože mi ještě pár filmů zbývá, vybrala jsem z těch zhlédnutých nejzajímavější kousky, které nějakého toho plešouna získaly a nebo mi prostě přijdou zajímavé. Co se líbilo vám a komu byste dali Oscara?

Must see in 2014

18. ledna 2014 v 14:41
Přestávám se ohlížet zpátky a naopak koukám dopředu. Tentokrát na filmy, které chci letos vidět, neboť podle mě budou stát za to. Proč? Proto.

Filmové shrnutí roku 2013

10. ledna 2014 v 1:12
Rok 2013 pro mě z filmového hlediska vypadal dlouho bídně. Ale poslední měsíce ho zachránily. Nakonec tak mezi úplně nejlepší filmy zařazuju dvakrát větší počet než před rokem. Samozřejmě to loni nebylo jen o povedených zážitcích, ale i o zklamání. První kategorie naštěstí převládla. Jaké filmy dostaly v roce 2013 vás?

Filmové okénko

8. prosince 2013 v 13:02
Jak jsem slíbila, tak činím. Omrkla jsem pár novějších filmů a můj názor na ně je tu, v posledním filmovém okénku letošního roku. Některé z nich aspirují na nejlepší filmy roku, na jiné asi naopak rychle zapomenu. Co vy a vaše filmové zážitky posledních dní?

Nejvyšší nabídka proplula mezi letošními novinkami poměrně bez povšimnutí, což je sakramentská škoda. Já v ní totiž vidím jeden z nejlepších filmů roku. Vynikající Geoffrey Rush zde hraje odborníka na umění, který má sice vysněnou práci, hodnotnou sbírku obrazů a nadupané bankovní konto, chybí mu ale láska, kterou za svůj dlouhý život dosud nepoznal. Vše se mění ve chvíli, kdy dostává nabídku od tajemné Claire. A postarší muž se poprvé zamiluje. Přestože jsem tušila, že rozuzlení bude přesně takové, jaké bylo, ve chvíli, kdy Virgil vstoupil do své obrazárny, jsem skoro nedýchala a jen jsem vyčkávala, zda dřív trefí šlak mě nebo jeho. Netrefil ani jednoho z nás, ale v nás obou to zanechalo stopu. 85 %

Filmové okénko

22. října 2013 v 0:45
Okno do (mého) filmového světa tu nebylo, ani nepamatuju. Poslední dobou, když už si nějaký film pustím, snažím se většinou dohnat něco z TOP 100 nebo z filmového semináře. Teď se mi ale pár novějších filmů sešlo, a tak jsem je výjimečně upřednostnila a věnovala jsem jim víkend. Měla jsem štěstí, neboť jsem narazila na zábavnou a nadprůměrnou šestici. A vzhledem k tomu, že v kinech teď je (nebo v nich brzy bude) spousta filmů, které musím bezpodmínečně vidět, doufám, že ještě do konce roku jedno okénko stihnu.

Na Kouzelníky jsem se zprvu hodně těšila, u traileru jsem totiž doslova brečela smíchy. Posléze se ale ukázalo, že ohlasy na film jsou vcelku nevalné a snímek se dokonce ani nedostal do české distribuce. Přesto jsem mu dala o jednom líném domácím večeru šanci. Je sice pravda, že ty největší bomby se vystřílely už v traileru, i tak to ale byla vcelku vtipná a zábavná podívaná. Velký podíl má na tom bezesporu ústřední mužská trojka - Stevové Buscemi a Carrell a spolu s nimi pološílený Jim Carrey. Takže pokud jste na tom jako já a máte volný líný večer nebo si prostě chcete jenom trochu vydechnout, je tenhle film v žánru blbá komedie tou pravou volbou. 70 %

Zlín Film Festival - filmy

5. června 2013 v 13:05
Minule jsem se rozepsala o tom, co všechno jsem na zlínském filmovém festivalu zažila. Tentokrát se rozepíšu o tom, co všechno jsem tam viděla a jak se mi to (ne)líbilo.

Filmy od Pixaru

2. května 2013 v 23:54
V historii filmu (a nejen toho animovaného) sehrálo studio Pixar důležitou roli. Byl to právě Pixar, kdo přiblížil animované filmy těm hraným - po vizuální stránce, ale i v tom, že rozšířil cílovou skupinu z dětí také na dospělé. A právě zde se rodí ty nejlepší animáky - se skvělou animací, silným příběhem a kvalitním humorem. I když v posledních letech se zdá, že Pixar už se možná vyčerpal... Ať tak, či onak, já jsem konečně zhlédla všechny celovečerní pixarovské filmy, a tak jsem si dovolila menší srovnání a vytvoření mého vlastního žebříčku. Nebylo to ale vůbec jednoduché...

Filmová zklamání

26. března 2013 v 20:21
Už mnohokrát jsem se tu rozepisovala o očekáváních. I o těch filmových. Váš oblíbený režisér natočil nový film nebo se konečně dokopete ke zhlédnutí do nebes vynášené klasiky. Ale to, co dostanete, se vůbec neshoduje s tím, co jste očekávali. Ne že by to bylo vždy vyloženě špatné, jen je toho míň. A kolonka filmová zklamání se plní dalším jménem. Tady jsou ta moje. Prozatím.

Cinema Mundi filmové okénko

10. března 2013 v 0:50
Během osmi (prakticky ale spíš sedmi) dnů Cinema Mundi jsem stihla zhlédnout patnáct filmů. Jeden z nich už léta píše filmovou historii, jeden jsem z drtivé většiny prospala, další stál u rozvoje prvních novodobých animovaných filmů a jeden je naopak tak nový, že se ho dočkáte až v klasickém filmovém okénku. A ten zbytek? O tom vám teď něco ve stručnosti povím.

Filmové okénko

21. února 2013 v 12:35
V hlavní roli filmového okénka stojí tentokrát Oscaři. A nebýt mého zjištění, že na Cinema Mundi se budou promítnat Bídníci a Lincoln, a mé touhy dopřát těmto dvou snímkům velkolepost kina, bylo by to tentokrát stoprocentně oscarové. Takhle se mi tam vloudila jedna průměrná komedie - znáte tu potřebu pustit si občas něco oddychového, no ni?

Quentin Tarantino v plné parádě. A spolu s ním i Christoph Waltz, Leonardo DiCapiro, Samuel L. Jackson a konečně i Jamie Foxx jako Nespoutaný Django. Kdo Tarantinovy filmy zná (ha! konečně už se taky můžu řadit k téhle skupině), ví, co čekat. A to taky dostane. Stylový příběh, perfektní herecké výkony (jediná osarová nominace? seriously?), vytříbená hudba a potoky krve. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že to celé mohlo být o pár minut (minimálně) kratší (ano, nemám ráda dlouhé filmy, tím spíš zbytečně dlouhé). A celkově mě to nestrhlo tak, jak bych asi čekala. Hodně, HODNĚ dobré. Ale nejlepší? Možná snad po dalším zhlédnutí... 85 %.
 
 

Reklama