topz

10 důvodů, proč se mi nechce z Brna

17. června 2014 v 19:48
Jak si postupně odškrtávám jednotlivé položky v misi Bc. level, odkšrtávám si i své poslední dny v Brně. Zatímco to první mě těší, to druhé už méně. Respektive vůbec. Brno jsem si za ty necelé tři roky obrovsky oblíbila a bude mi fakt chybět. Mimo jiné z těchto důvodů...

10 tipů na studentský oběd

13. května 2014 v 13:34
Studentské vaření je kumšt. Někdy si říkám, že bych chtěla vidět všechny ty jó kuchaře, jak by si poradili za studentských podmínek. Jestli by zvládli uvařit jídlo rychlé, snadné, levné a ještě pokud možno jedlé (já se navíc snažím, aby nebylo nezdravé). Rozhodně to není jednoduchá disciplína, a tak jsem se rozhodla vnést do ní z vlastních řad trochu inspirace. Pohlreich by při čtení asi utrousil hromadu sprostých slov, pojedeme totiž spíš v babicovském stylu. Ale ono takové studentské vaření už prostě je. Že když ten protlak nemáte, dáte tam holt kečup.

Do desítky jsem vybrala jídla, která splňují (moje) studentské nároky a momentálně je čas od času vařím. Proto zde nejsou levné, ale mnou dosud netestované těstoviny Aglio olio nebo studentská verze vepřa-knedla-zela (noky, cibulka, uzenina), kterou jsem vařit přestala. V nákladech počítám s průměrnými cenami surovin, tj. ne příšerné špagety Clever za sedm korun, ale ani šíleně předražené za šedesát. Zlatá střední, znáte to.

10 věcí, které chci v Brně stihnout za poslední semestr

12. března 2014 v 0:48
Bakalář utekl hrozně rychle a mě s ohledem na mou nejistou budoucnost čeká pár posledních měsíců v Brně. Nejspíš. Aspoň prozatím. A jsou tady věci, které za tu dobu chci bezpodmínečně stihnout. Věci související s Brnem i věci související se školou. Každopádně ale věci, které když nestihnu teď, tak možná už nikdy.

10 mých nejoblíbenějších vánočních písní

20. prosince 2013 v 0:23
Všechno už tu bylo. 10 věcí, bez nichž si neumím představit Vánoce. 10 mých nejoblíbenějších cukroví. 10 důvodů, proč jsou podle mě Vánoce super. 10 mých oblíbených vánočních filmů. Snad jen ty vánoční písničky ještě nebyly. Tak tu jsou. Jako důkaz, že o Vánocích má člověk (čti já) trochu (čti dost) posunutý práh vmínání, co se týče kvality a vkusu. Tak mi to promiňte. Když jsou ty Vánoce.

10 tipů na (nejen) vánoční dárky

3. prosince 2013 v 11:50
Do Vánoc zbývají tři týdny a na nakupování dárků je ten nejvyšší čas. Já se v něm každý rok naprosto vyžívám, baví mě přemítat nad tím, čím koho potěšit, objevovat v obchodech perfektní věci a těšit se na to, až dárek předám. Jak jsem ale zjistila, ne každý je tak nadšený a spoustu lidí si s výběrem dárků prostě neví rady. Přitom je to tak jednoduché. Koukejte.

TOP 10 způsobů, jak přežít podzim

9. října 2013 v 23:44
Podzim je krásný, příjemný, barevný a tak vůbec. Jasně. Ale ne vždycky a ne pro každého. Jak se s ním poprat, pokud nepatříte zrovna mezi jeho skalní fandy?

10 mých nejoblíbenějších ovocných piv

22. srpna 2013 v 19:42
Ovocné pivo je pro mě ideální letní nápoj. Na jedné straně nechutná (téměř) jako pivo, na straně druhé zaručuje pivní osvěžení. Nabídka těchto piv se stále rozšiřuje a mně se dosud nepodařilo najít svého favorita. A tak jsem se rozhodla pustit se do toho po hlavě a během letošního léta jsem otestovala dosud neochutnané kousky. Pak už to byl jen krůček k vytvoření mých deseti favoritů.

10 důvodů, proč je jaro nejlepší roční období

22. března 2013 v 12:06
Začalo jaro. Ať si počasí protestuje sebevíc a snaží se o poslední zimní záchvěvy, svůj boj už brzo vzdá. Je jaro. Tvrdí to astronomický kalendář a především - tvrdím to já. Už je totiž načase, aby nejlepší období roku po devítiměsíčním čekání znovu začalo.

10 věcí, bez nichž si neumím představit Vánoce

9. prosince 2012 v 11:30
Jsem stoprocentně vánoční člověk. Nepatřím mezi ty stěžovatele, kterým se nelíbí vánoční komerčnost, přecpané obchody a televize plné stále těch samých vánočních filmů. Patřím mezi nadšence, kteří si všechno vánoční, a tedy i věci právě zmíněné, užívají. Ale nemuselo by to tak být. To kdyby mi v mých Vánocích chyběla některé z věcí, bez nichž si je neumím představit. Nebo umím, ale představa, že by takové byly, se mi příliš nelíbí. Takže co dělá moje Vánoce těmi pravými Vánoci?

TOP 10 důvodů, proč je Brno lepší než Praha

20. listopadu 2012 v 22:51
Rozhodně nemám v úmyslu rozpoutat další ve většině případů předstíranou nevraživost mezi Pražáky a Brňáky. Jen si myslím, že Brno je příliš podceňované. I matička stověžatá má samozřejmě co nabídnout, ale o tu nejde. V čem je Brno vedle ní lepší?

 
 

Reklama